Možnosti štúdia v školskom roku 2018/2019

denné štúdium:

5356 M zdravotnícky asistent (praktická sestra) - 1 trieda

štvorročné štúdium s maturitou pre absolventov základnej školy (vyššie sekundárne štúdium)

štúdium popri zamestnaní (externé štúdium):

5371 H sanitár - 1 trieda

večerné stredné odborné štúdium (nižšie sekundárne) jednoročné štúdium pre absolventov so stredným stupňom vzdelania (maturita/výučný list)

5356 N zdravotnícky asistent (praktická sestra) - 1 trieda

večerné pomaturitné kvalifikačné štúdium, dvojročné štúdium pre absolventov stredných škôl ukončených maturitnou skúškou

leták 1. strana   leták 2. strana    informácie

Štvrtok 16. 8. 2018

Príjemné prázdniny

Mesiac október je zasvätený modlitbe posvätného ruženca

Viac tu: http://www.rkruskov.com/products/mesiac-oktober-je-zasvateny-modlitbe-posvatneho-ruzenca/
Mesiac október je zasvätený modlitbe posvätného ruženca

29. jún je sviatok dvoch najvýznamnejších apoštolov sv. Petra a Pavla. Ich rozdielne silné charaktery a ich odlišná apoštolská funkcia a zameranie, no v službe toho istého Ježiša Krista a jeho evanjelia, poznačili natrvalo základnú štruktúru kresťanstva, zvlášť Katolíckej cirkvi. Apoštol Peter je základom viery, jednoty a pôvodnej tradície. Apoštol Pavol je zasa smelý uskutočňovateľ obnovy, ktorú priniesol Kristus, a neúnavný bojovník za kresťanský univerzalizmus.

Prajeme všetkým žiakom a učiteľom príjemne strávené prázdniny.

Oznam:

SZŠ milosrdného Samaritána vo Svidníku dá do prenájmu garážové, skladové a kancelárske priestory. Vlastný vchod, parkovisko, brána, kamerový systém. tel. 054-7880211, e-mail: skola@szssk.edu.sk

SZŠ mil. Samaritána na Facebooku

• V piatok 8. júna 2018 sa v Prešove na "Kvašnej vode" konal 11. ročník vedomostno-športovej súťaže prvej pomoci stredných zdravotníckych škôl. Družstvo našich druhákov sa v konkurencii šestnástich škôl umiestnilo na 7. mieste. Blahoželáme žiakom aj učiteľom, ktorí ich na túto súťaž pripravovali.

• Žiaci druhého ročníka sa 24. mája zúčastnili odbornej exkurzie v Senior Dome Svida vo Svidníku. Vedúca sestra Mgr. Cimborová im zaujímavým spôsobom priblížila význam, organizáciu a náplň náplň práce v tomto zariadení sociálnych služieb. Mohli si pozrieť zariadenie a vybavenie priestorov, ktoré slúžia klientom. Druháci sa zoznámili aj s pracoviskom, na ktorom budú v treťom ročníku vykonávať odbornú prax. Ďakujeme vedúcej sestre za jej čas a zaujímavú exkurziu.

• Naša škola si každoročne od svojho vzniku pripomína Medzinárodný deň sestier, ktorý sa celosvetovo oslavuje 12. mája. Je to deň narodenia Florence Nightingaleovej, ktorá sa pokladá za priekopníčku a zakladateľku profesionálneho ošetrovateľstva. V Londýne založila prvú školu pre ošetrovateľky na svete.

Ani tento rok nebol výnimkou a žiaci našej školy opäť pre verejnosť pripravili milú akciu pri príležitosti tohto dňa. Na stanovišti pred školou 14. mája dobrovoľne a bezplatne merali okoloidúcim hladinu glykémie a hodnoty krvného tlaku.

• V stredu 25.4.2018 sa na školskom volejbalovom turnaji stretli družstvá chlapcov, dievčat a zamestnancov školy. V zápasoch na dva víťazné sety sa ukázalo byť najlepším družstvo chlapcov, ktorého sila spočívala najmä v podaní a výkone niektorých jednotlivcov. Oceňujeme aj korektný a férový prístup a športový zápal zúčastnených hráčov.

• Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb v Košiciach je špecializované zdravotnícke zariadenie zaoberajúce sa diagnostikou a liečbou chorôb srdca a ciev. Vo štvrtok 19.4.2018 sme na odbornej exkurzii mohli navštíviť aj priestory, ktoré sú vyhradené len pre pacientov a zamestnancov ústavu.

S odborným výkladom vrchných alebo staničných sestier sme si prezreli Kliniku kardiológie, srdcovej chirurgie, cievnej chirurgie a anesteziológie a intenzívnej medicíny. Študentov zaujali najmä nové priestory, rozsiahle a moderné prístrojové vybavenie, ale aj rozsah činnosti ústavu a počty diagnostikovaných, operovaných a odliečených pacientov.

• Stredná zdravotnícka škola milosrdného Samaritána
    Sovietskych hrdinov 80, 089 01 Svidník